Reklama

Kościół

Bp Suchodolski w Watykanie: modlitwa to nasz Power Bank

Karol Porwich/Niedziela

Modlitwa to nasz wewnętrzny Power Bank - wskazał biskup pomocniczy siedlecki Grzegorz Suchodolski, który dziś przewodniczył Mszy św. i wygłosił homilię przy grobie św. Jana Pawła II. Nawiązał do słów Papieża Franciszka, który wczoraj powiedział do księży przebywających w Rzymie na Rekolekcjach Asystentów KSM, aby pracowali mocno, nie zaniedbywali modlitwy i pobożności Maryjnej, bo bez tego będą wewnętrznie puści. „I nie wyzbywajcie się radości” - dodał Franciszek.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Nawiązując do przypadającego dziś święta św. Andrzeja Apostoła, „który był pierwszym z powołanych przez Chrystusa uczniów”, kaznodzieja podkreślił, że „pierwszym” powołanym „ma być każdy z nas”. Każdy z nas bowiem „ma się nawrócić i jeszcze bardziej przylgnąć do Jezusa”.

Przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży przypomniał także wezwanie, z jakim Papież Franciszek zwrócił się do młodzieży podczas odbywających się w Polsce w 2016 roku Światowych Dni Młodzieży, zachęcając młodych „aby nie byli kanapowi”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Bp Suchodolski podkreślił, że za przykładem św. Jana Pawła II „wielu z nas wstało, by odpowiedzieć na swoje powołanie” i stwierdził, że każdy, kto je realizuje jest błogosławionym. „Każdy z nas, kto usłyszał ten głos jest błogosławiony”, stwierdził, wyjaśniając, że „pierwszym miejscem powołania jest nasze codzienne życie”, w którym „Pan nas znajduje”. Podobnie jak „znalazł” św. Jana Pawła II „kiedy pracował na Białych Morzach” w Krakowie, czyli w kamieniołomach Solvayu.

Mszę świętą przy grobie św. Jana Pawła II koncelebrowali: jałmużnik papieski kard. Konrad Krajewski, biskupi pomocniczy z Lublina i z Opola, bp Adam Bab i Waldemar Musioł oraz ok. 80 kapłanów, w tym księża przebywających w Rzymie na Rekolekcjach Asystentów KSM.

Podziel się:

Oceń:

2023-11-30 13:10

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Zapach nieba w codzienności

Niedziela szczecińsko-kamieńska 13/2012

Bożena Sztajner/Niedziela

Więcej ...

Legnica: Zarzuty kradzieży i obrazy uczuć religijnych za odcięcie krzyża z dachu cerkwi

2025-09-17 15:34

ks. Waldemar Wesołowski

Sprawcy kradzieży krzyża z budynku cerkwi w Legnicy prokurator postawił zarzuty kradzieży, usiłowania kradzieży oraz obrazy uczuć religijnych. Podejrzany próbował już ukraść krzyż kilka dni wcześniej - podała prokuratura w komunikacie.

Więcej ...

Watykan: przygotowania do setnej rocznicy urodzin Josepha Ratzingera - Benedykta XVI

2025-09-17 18:29

Grzegorz Gałązka

Uroczysta Msza św. w Watykanie 16 kwietnia 2027 r. będzie jednym z punktów kulminacyjnych obchodów setnej rocznicy urodzin Josepha Ratzingera - papieża Benedykta XVI - poinformowała Fundacja Watykańska Joseph Ratzinger - Benedykt XVI.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Jakim dzieckiem jestem?

Wiara

Jakim dzieckiem jestem?

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Wiara

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Hildegarda - święta nie tylko od diet i postów

Święci i błogosławieni

Hildegarda - święta nie tylko od diet i postów

Nowenna do św. Stanisława Kostki

Wiara

Nowenna do św. Stanisława Kostki

Niezwyciężony Triumf serca

Wiadomości

Niezwyciężony Triumf serca

Samolot wypadł z pasa startowego na lotnisku w Krakowie

Wiadomości

Samolot wypadł z pasa startowego na lotnisku w Krakowie

Pijany mężczyzna podczas Mszy św. zatakował kapłana

Kościół

Pijany mężczyzna podczas Mszy św. zatakował kapłana

Nowenna do Matki Bożej Bolesnej

Wiara

Nowenna do Matki Bożej Bolesnej

Uczestnicy popularnego tanecznego programu w żenujący...

Wiadomości

Uczestnicy popularnego tanecznego programu w żenujący...