Narciarskie MŚ - brązowy medal Kubackiego na dużej skoczni

Dawid Kubacki

PAP/ANTONIO BAT

Skoczek Dawid Kubacki zdobył brązowy medal narciarskich mistrzostw świata w konkursie na dużym obiekcie w Planicy. Wygrał Słoweniec Timi Zajc, a na drugim stopniu podium stanął Japończyk Ryoyu Kobayashi.

Zajc był zdecydowanie najlepszy. Kobayashiego wyprzedził o 10,7 pkt. Kubacki do zwycięzcy stracił 11,3 pkt.

Na czwartej pozycji uplasował się Kamil Stoch - 15,4 pkt straty. Dziewiąty był Piotr Żyła, a 23. Aleksander Zniszczoł.

To drugi medal dla Polski na tej imprezie. W konkursie na normalnym obiekcie złoto wywalczył Żyła.(PAP)

wkp/ co/

+2 0
2023-03-03 20:01

PŚ w skokach - piąte miejsce Stocha w Niżnym Tagile, triumf Geigera

PAP/EPA/YURI KOCHETKOV

Kamil Stoch zajął piąte miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w rosyjskim Niżnym Tagile. Polak po pierwszej serii był dopiero 20. Inaugurujące sezon 2021/22 zawody wygrał Niemiec Karl Geiger.

Zapowiedź - #PodcastUmajony na naszym portalu już od 1 maja!

2024-04-28 07:35