Rozstawiony z numerem 14. Hubert Hurkacz pokonał Amerykanina Marcosa Girona 6:3, 6:2, 6:4 w drugiej rundzie Wimbledonu. Tenisista z Wrocławia o pierwszy w karierze awans do 1/8 finału rywalizacji wielkoszlemowej zagra z reprezentującym Kazachstan Aleksandrem Bublikiem.
Zajmujący 18. miejsce w rankingu ATP Hurkacz po raz pierwszy zmierzył się z 66. w tym zestawieniu Gironem.
24-letni Polak tym samym wyrównał swoje najlepsze osiągnięcie w londyńskim turnieju. Wcześniej udało mu się to w poprzedniej edycji sprzed dwóch lat (ubiegłoroczną odwołano z powodu pandemii COVID-19). W żadnej innej imprezie wielkoszlemowej nie przeszedł drugiej rundy.
Turniej WTA w Adelajdzie - Świątek przegrała w półfinale z Barty
PAP
PAP/EPA/MATT TURNER
Iga Świątek na półfinale zakończyła udział w turnieju WTA w Adelajdzie (pula nagród 703,5 tys. dol.), swoim pierwszym tegorocznym starcie. Rozstawiona z numerem piątym tenisistka przegrała z liderka światowego rankingu Australijką Ashleigh Barty 2:6, 4:6.
Rok Święty 2025 jest wielkim wydarzeniem duchowych, ale jego organizatorzy zadbali, by miał również wymiar kulturalny. W Rzymie organizowany jest cykl wystaw zatytułowany „Otwarte niebiosa” – odbyły się już wystawy ikon oraz obrazów Marca Chagalla i Salvadora Dalí.
Sztangista Grzegorz Kleszcz: Jan Paweł II przyniósł mi uwolnienie
2025-04-30 08:12
"Któż jak Bóg" YT/mat.prasowy
"Któż jak Bóg" YT
Sztangista Grzegorz Kleszcz
Fanom sportu Grzegorz Kleszcz kojarzy się przede wszystkim jako wybitny sztangista, mistrz Polski, brązowy medalista Mistrzostw Europy (2001), trzykrotny olimpijczyk (2000, 2004, 2008). Ale jego życie to również historia wielu zranień z dzieciństwa, afery dopingowej i licznych kontuzji, a wreszcie depresji, zniewoleń i uzależnień, które przyszły po zakończeniu kariery sportowej.