Reklama

Niedziela w Warszawie

Pomóżmy dzieciom z domów dziecka

Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich

Pandemia COVID-19, z którą walczą mieszkańcy praktycznie wszystkich krajów świata, niesie za sobą również szereg nieoczywistych kłopotów. W bardzo trudnej sytuacji znajdują się podopieczni domów dziecka, którym brakuje komputerów do nauki zdalnej.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Edukacja zdalna, wynikająca z zamknięcia placówek oświatowych, ma na celu ochronić nas przed dalszym rozpowszechnianiem wirusa. Kłopot polega na tym, że do edukacji zdalnej niezbędny jest sprzęt komputerowy. W domach dziecka sytuacja jest wyjątkowo skomplikowana. - Placówki, które skontaktowały się z nami, prosząc o pomoc, nie ukrywają, że nie są w stanie poradzić sobie z tym wyzwaniem. Przyczyna jest banalna: brak sprzętu – mówi Katarzyna Matusz-Braniecka ze Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich.

W niektórych placówkach na dziesięcioro dzieci przypada jeden komputer. W takiej sytuacji nie sposób zapewnić maluchom możliwości nauki, nawet gdyby próbowały kształcić się „na zmianę”, podczas całodobowych dyżurów. Oblegane komputery również pozostawiają wiele do życzenia. Często jest to bowiem sprzęt starej generacji, którego nie używałaby do pracy żadna firma, a większość prywatnych użytkowników uznałaby je za zwykły złom. Dzieci nie są w stanie wykonać niektórych zadań, bo brakuje im odpowiednich programów. Dochodzi do konfliktów o miejsce do nauki. Maluchy, zmęczone przymusową kwarantanną, „duszą się” pozamykane w czterech ścianach, jednocześnie rozżalone tym, że nie mogą nawet uczestniczyć

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

w zajęciach lekcyjnych, choć bardzo tego chcą.

- Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich angażuje się w pomoc w edukacji, to jest jeden z naszych celów statutowych – podkreśla ks. Łukasz Wiśniewski MIC, dyrektor SPM. Dodaje, że założyciel Marianów św. Stanisław Papczyński jest patronem wszystkich tych, którzy mają problemy czy trudności w nauce, stąd też w naturalny sposób SPM stara się pomagać w edukacji. - Tak było już w wakacje, kiedy chcieliśmy wesprzeć organizację wypoczynku dla dzieci z ubogich rodzin, żeby mogły wyjechać i odpocząć. Teraz chcemy pomagać tym, którzy chcą się uczyć, rozwijać swoje talenty, tak jak św. Stanisław Papczyński, które pokonywał te trudności i dzięki temu z dziecka, które miało trudności w nauce, stał się profesorem – zaznacza marianin.

Reklama

Poruszeni apelem o pomoc dyrektorów domów dziecka członkowie SPM zdecydowali się przekazać ponad 20 zestawów komputerowych m.in. dla placówek w Białogardzie, Zambrowie i rodzinnych domów dziecka w Szczecinie, Warszawie i okolicach. - Z uwagi na to, że jest to pilna potrzeba, bardzo prosimy: nie odkładaj pomocy na później! Dzieci z domów dziecka potrzebują jej teraz – apeluje ks. Wiśniewski.

Pomoc dla dzieci koordynuje Centrum Pomocników Mariańskich. Więcej informacji oraz numer konta, na które można wpłacać pieniądze na komputery dla domów dziecka znajdują się na stronie: https://www.spm.org.pl/najpilniejsze-potrzeby#nauka-w-czasie-pandemii-trudna-sytuacja-w-domach-dziecka

Podziel się:

Oceń:

+1 0
2020-04-17 13:21

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Kuria warszawsko-praska apeluje do duchownych i świeckich o rygorystyczne przestrzeganie zasad sanitarnych

AdobeStock.com

Kuria warszawsko-praska opublikowała komunikat adresowany do duchownych i pracowników świeckich w związku z ogłoszeniem powiatu wołomińskiego i otwockiego jako stref zagrożonych dodatkowymi obostrzeniami związanymi z koronawirusem.

Więcej ...

Diecezjalna Komisja Muzyki Kościelnej: w liturgii nie wolno wykonywać utworów o charakterze świeckim

2024-05-07 10:00

Karol Porwich/Niedziela

W trosce o dobro kościelnej liturgii, w tym wykonywanych pieśni i psalmów, Diecezjalna Komisja Muzyki Kościelnej w kurii warszawsko-praskiej przypomina, że muzyka w kościołach powinna być odgrywana wyłącznie na żywo, a nie odtwarzana z nagrania. Komunikat w tej sprawie wydano z uwagi na "niepokojące praktyki korzystania z gotowych utworów audio, zastępujących grę organów, śpiew organisty i wiernych". Ponadto dokument tłumaczy m.in., że nie wolno w liturgii wykonywać utworów o charakterze świeckim.

Więcej ...

Watykan: 17 maja prezentacja dokumentu o objawieniach

2024-05-07 13:48

Monika Książek

W piątek 17 maja 2024 r. o godz. 12.00 w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej odbędzie się konferencja prasowa poświęcona nowym normom Dykasterii Nauki Wiary dotyczącym rozeznawania objawień i innych zjawisk nadprzyrodzonych - poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Matura: bunt i jego konsekwencje lub relacja z drugim...

Wiadomości

Matura: bunt i jego konsekwencje lub relacja z drugim...

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Jezu, ufam Twemu miłosierdziu. Jezu, ufam Tobie!

Wiara

Jezu, ufam Twemu miłosierdziu. Jezu, ufam Tobie!

Diecezjalna Komisja Muzyki Kościelnej: w liturgii nie...

Kościół

Diecezjalna Komisja Muzyki Kościelnej: w liturgii nie...

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Litania nie tylko na maj

Wiara

Litania nie tylko na maj

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...