Reklama

Polska

Dodatkowa transmisja Mszy św. na prośbę słuchaczy radiowej Jedynki

W każdą niedzielę o godz. 9.00 na antenie radiowej Jedynki transmitowana jest msza święta z Bazyliki św. Krzyża w Warszawie. W odpowiedzi na potrzeby słuchaczy 15 marca o godz. 19.00 w Programie 1 Polskiego Radia przeprowadzona zostanie dodatkowa transmisja jeszcze jednej liturgii - poinformowało KAI Polskie Radio.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W przesłanym komunikacie zaznaczono, że w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski rekomenduje biskupom diecezjalnym udzielenie części wiernym dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy świętej. Przypomniano też, że biskupi zalecili wiernym, którzy nie mogą lub obawiają się iść do kościoła, trwanie w duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

"Radiowa Jedynka na wyraźną prośbę swoich odbiorców, wychodząc naprzeciw słuchaczy i w trosce o ich najwyższe bezpieczeństwo w najbliższą niedzielę 15 marca wyjątkowo zaplanowała transmisje dwóch mszy świętych z Bazyliki św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie" - informuje Polskie Radio.

Podziel się cytatem

Przypomniano też, że Polskie Radio uruchomiło dodatkowe audycje oraz specjalny portal koronawirus.polskieradio24.pl, za pośrednictwem których wspiera słuchaczy i prowadzi akcję edukacyjną, mającą na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz choroby COVID-19.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Program 1 Polskiego Radia nadaje m.in. w „Czterech porach roku” oraz „Ekspresie Jedynki” nowe cykle audycji, w których eksperci udzielają odpowiedzi na pytania zadawane przez słuchaczy. Stacja na bieżąco informuje o rządowych i samorządowych działaniach zmierzających do ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Reklama

Program przekazuje wszystkie informacje o sytuacji w Europie i na świecie. Jedynka podpowiada słuchaczom, jakie sprawy urzędowe można załatwić w Polsce online. Na antenie pojawiają się również porady prawne dotyczące praw i obowiązków pracowników, i pracodawców wynikających z epidemii. Program przypomina o obowiązkach wynikających z kwarantanny i apeluje o wsparcie seniorów, którzy są szczególnie narażeni na zakażenie wirusem.

Na antenie radiowej Trójki emitowane są specjalne wydania audycji „Puls Trójki”, „Do południa”, „Za a nawet przeciw”, „Klub Trójki”, w których dziennikarze omawiają różne aspekty sytuacji wywołanej zagrożeniem koronawirusem – prawo pracy, zasady bezpiecznego zachowania, odżywianie się, porady psychologów i wiele innych tematów, które mogą być przydatne słuchaczom. Stacja na bieżąco przekazuje komunikaty i informacje ważne dla ograniczenia epidemii.

Z kolei informacyjne Polskie Radio 24 transmituje wszystkie konferencje prasowe, briefingi i oświadczenia związane z epidemią wirusa CoV-2. Stacja nadaje na bieżąco wszelkie komunikaty i informacje przekazywane przez przedstawicieli rządu, instytucji państwowych, a także samorządów oraz kierownictwa szpitali w regionach.

Podziel się:

Oceń:

2020-03-13 16:37

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Studenci UKSW będą mogli odbywać praktyki w Polskim Radiu

polskieradio.pl

Podpisano Porozumienie o współpracy w sprawie realizacji praktyk studenckich pomiędzy Polskim Radiem a Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Porozumienie podpisała dziś Agnieszka Kamińska - prezes Polskiego Radia oraz ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski – rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Więcej ...

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – pasjonująca historia

Karol Porwich/Niedziela

Kościół w Polsce 3 maja obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, która została ustanowiona przez papieża Benedykta XV w 1920 r. na prośbę biskupów polskich po odzyskaniu niepodległości. Uroczystość ta – głęboko zakorzeniona w naszej historii - nawiązuje do Ślubów Lwowskich króla Jana Kazimierza z 1656 r., Konstytucji 3 maja oraz oddania Polski pod opiekę Maryi po uzyskaniu niepodległości.

Więcej ...

Papież spotkał się ze 100 księżmi z diecezji rzymskiej

2024-05-03 20:01

PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO

Papież Franciszek udał się do historycznej bazyliki Świętego Krzyża Jerozolimskiego na spotkanie z księżmi posługującymi w centrum Rzymu. Księża z 38 parafii diecezji rzymskiej spotkali się z papieżem w historycznej bazylice, w której znajdują się relikwie Krzyża Świętego.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski...

Jasna Góra

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski...

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

#PodcastUmajony (odcinek 3.): Sama tego chciała

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 3.): Sama tego chciała

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Kościół

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady