Młociarze na podium w Londynie

Polscy młociarze Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki nie zawiedli pokładanych w nich nadziei na lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Londynie.

Fajdek zdobył złoty medal wynikiem 79,81 m, Nowicki został 3. zawodnikiem świata, rzucając młot na odległość 78,03. Srebro przypadło w udziale dla Walerija Pronkina, który wyprzedził Polaka o 15 cm w ostatniej próbie.

Dla lekkoatlety ze Świebodzic to już trzeci kolejny tytuł mistrzowski, który pozwola mu zapomnieć o bolesnej porażce podczas ubiegłorocznej Olimpiady, gdzie będąc głównym faworytem do zwycięstwa nie zakwalifikował się nawet do turnieju finałowego.

Dla Nowickiego natomiast to drugi medal na mistrzostwach globu, dwa lata temu w Pekinie również był trzeci.

Dzięki kolejnym medalom Polska zajmuje wyśmienite 3. miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw, a 1. wśród reprezentacji ze Starego Kontynetu.

2017-08-11 22:49

Kubot wygrywa wielkiego szlema!

si.robi/pl.wikipedia.org

Łukasz Kubot i Marcelo Melo wywalczyli pierwszy wspólny tytuł wielkoszlemowy. W sobotnim finale gry podwójnej na trawiastych kortach Wimbledonu pokonali Olivera Maracha i Mate Pavicia 5:7, 7;5, 7:6(2), 3:6, 13:11.