Reklama

Wiadomości

Wystartował portal misyjne.pl

BOŻENA SZTAJNER

Dziś, w Światowy Dzień Misyjny, rozpoczął działalność chrześcijański portal misyjne.pl. Jego zamierzeniem jest przekazywanie informacji o misjach, uchodźcach i prześladowaniach chrześcijan, a także zbudowanie społeczności ludzi chcących się zaangażować misyjnie.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Redaktor naczelny misyjne.pl o. Marcin Wrzos OMI zwraca uwagę, że do tej pory w sieci brakowało serwisu, który zajmowałby się tematami misji i pracy misjonarzy, sprawami uchodźców i problemów chrześcijan na świecie.

Misyjne.pl to portal, który łączy ludzi z misją. To platforma, na której znajdą się obok informacji z życia społecznego, aktualne wiadomości z krajów misyjnych, z życia uchodźców i prześladowanych chrześcijan. To miejsce, gdzie poznamy pracę misjonarzy z bliska - mówi założyciel serwisu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

O. Wrzos zapowiada, że dzięki nowemu portalowi spojrzymy na konflikt w Syrii oczami siostry zakonnej mieszkającej w Aleppo, zwiedzimy zakamarki boliwijskiego miasta Cochamba i zobaczymy jak w Etiopii świętuje się Nowy Rok. Przeczytamy też o kursie walut, pogodzie, czy jak pomagać. Dzięki relacjom misjonarzy poznamy realia życia w Kamerunie, Maroku, Peru, Paragwaju, Mongolii i Turkmenistanie.

– Razem ze stowarzyszeniem „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” podjęliśmy odważne wyzwanie. Tworzymy w sieci miejsce, które ma budować społeczność ludzi zainteresowanych tematem misji, choć nie tylko – mówi redaktor prowadzący Michał Józwiak.

Natomiast o. Wrzos podkreśla, że portal jest odpowiedzią na apel papieża Franciszka. "Wstajemy z wygodnej kanapy i chcemy ewangelizować kolejny, ósmy kontynent, którym jest Internet. Jako redakcja zamierzamy być misjonarzami tej wirtualnej, ale ważnej przestrzeni. Nasz serwis nie jest przeznaczony wyłącznie dla osób wierzących" – zaznacza zakonnik.

Portal to także przestrzeń rozrywki. Odnajdziemy w nim czytelnię z unikatowymi książkami i czasopismami misyjnymi. W zakładce „Smaki misji” skosztujemy egzotycznej kuchni, a w „Przerwie” rozwiążemy quiz. Misyjne.pl to również miejsce, gdzie w sposób duchowy i materialny możne wesprzeć misjonarzy, dołączając do akcji „Misjonarz na Post” czy „Misja Szkoła”. Dzięki temu można się także dowiedzieć w jaki sposób zorganizować wyjazd na wolontariat misyjny. Dla portalu pisze wielu publicystów z kraju i zagranicy.

Reklama

„Naszym atutem będą bezpośrednie informacje z tych najgorętszych miejsc świata. Dzięki relacjom misjonarzy poznamy realia życia w Kamerunie, Maroku, Peru, Paragwaju, Mongolii czy Turkmenistanie. Konflikt w Syrii pokażemy tak, jak widzi go siostra zakonna mieszkająca w Aleppo” – powiedział o. Wrzos. Redakcję stanowi młody zespół 11 osób ,o średniej wieku poniżej 30 lat. Serwis ma też ok. stałych 30 współpracowników.

Obchodzony w niedzielę Światowy Dzień Misyjny służy wsparciu młodych Kościołów na terenach misyjnych; jego celem jest też budzenie świadomości misyjnej i odpowiedzialności za misyjne dzieło Kościoła.

Obecnie w 97 krajach na świecie pracuje 2007 polskich misjonarzy i misjonarek. Najwięcej w Afryce i na Madagaskarze (880), w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach (784), w Azji (327), w Oceanii (67) oraz Ameryce Północnej (19). Światowy Dzień Misyjny ustanowił papież Pius XI w 1926 r. na prośbę Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Bp Jezy Mazur SVD przewodniczący Komisja ds. Misji EP ma nadzieję, że dzięki jego funkcjonowaniu wzrośnie świadomość misyjna w Kościele i nie tylko w nim.

Podziel się:

Oceń:

2016-10-23 12:40

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Portal o martyrologii wsi na Dzień Męczeństwa Wsi Polskiej

BOŻENA SZTAJNER

Portal martyrologiawsipolskich.pl, jest już dostępny w nowej odsłonie – to inicjatywa Instytutu Pamięci Narodowej i Muzeum Wsi Kieleckiej z okazji obchodzonego 12 lipca po raz pierwszy Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej.

Więcej ...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Karol Porwich/Niedziela

Publikujemy kalendarz uroczystości i świąt kościelnych w 2024 roku.

Więcej ...

Jasna Góra: „Perły od królów, złoto od rycerzy” - królewskie atrybuty Patronki Polski

2024-05-02 09:59

Karol Porwich/Niedziela

„Perły od królów, złoto od rycerzy”, tysiące brylantów i innych kamieni szlachetnych, a nawet meteoryty znalezione w różnych częściach świata czy ślubne obrączki, w tym ta wyrzucona z transportu do Auschwitz, to od wieków darami wyrażany hołd, Tej, która w naszej Ojczyźnie sławiona jest jako Królowa Polski i Polaków. Już w XV w. Jan Długosz nazwał Matkę Chrystusa czczoną w jasnogórskim obrazie cudami słynącym „najdostojniejszą Królową świata i naszą”. Wizerunek Jasnogórskiej Bogurodzicy od początku powstania częstochowskiego klasztoru uznany za niezwykły, otoczony został powszechnym kultem przez wiernych, ale i przez polskich królów. Wyrazem tego były także korony i niezwykłe szaty nakładane na obraz.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

#PodcastUmajony (odcinek 2.): No to trudno

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 2.): No to trudno

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Matka Boża Dobrej Rady

Wiara

Matka Boża Dobrej Rady

Znamy datę prawnego objęcia urzędu biskupa...

Niedziela Sosnowiecka

Znamy datę prawnego objęcia urzędu biskupa...

Rozważania na niedzielę: gasnący antychryst

Wiara

Rozważania na niedzielę: gasnący antychryst