Reklama

Aspekty

Zrobić krok ku Chrystusowi

2024-04-09 14:22

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 15/2024, str. I

Podczas modlitwy na Jasnej Górze

Ewelina Gajos/Centrum DDM

Podczas modlitwy na Jasnej Górze

Niedziela Miłosierdzia to dla diecezji tradycyjnie czas pielgrzymki maturzystów na Jasną Górę. Również w tym roku nie zabrakło młodych ludzi, którzy chcą zawierzyć swoje sprawy Jezusowi i Jego Matce.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Z maturzystami spotkał się bp Adrian Put, który przewodniczył Mszy św. i wygłosił homilię. – W Niedzielę Miłosierdzia, kiedy Pan staje przed każdym z nas w obrazie Jezusa Miłosiernego i pokazuje swój bok, pokazuje serce przebite dla nas, to jest moment, kiedy możemy podjąć niezwykle ważną decyzję. Albo odpowiemy na tę ranę i zrodzi się w nas perspektywa wieczności, albo zostaniemy okrutnie sami – mówił biskup. – Bo można mieć wielu kolegów obok siebie, można mieć nawet wielu przyjaciół, wielu krewnych, ale jeśli w tej ranie Jezusowej nie będziemy mieli w Nim przyszłości, to to wszystko się skończy. Dlatego proszę was, byście dzisiaj pozwolili sobie na sen, kiedy to nie my działamy, a kiedy to Bóg otwiera w nas coś po to, aby nas pociągnąć ludzkimi więzami, więzami pełnymi miłości.

Pielgrzymka maturzystów jest dowodem na to, że wciąż są wśród nas ludzie, którzy w ważnych momentach życia zwracają się do Boga w modlitwie. – Zdecydowałam się na tę pielgrzymkę, ponieważ bardzo wierzę w Pana Boga. Jestem pewna, że zawsze przy mnie był. Myślę, że ta modlitwa pomoże mi pokonać stres. Cieszę się też, że mogę się zintegrować z innymi wierzącymi osobami – mówi Nikola Trafas.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Pielgrzymka maturzystów to już tradycja, więc stwierdziłem, że tym bardziej muszę się wybrać. Poza tym pierwszy raz jadę do Częstochowy, więc jest okazja zobaczyć, jak wygląda Jasna Góra – podkreśla Miłosz Polewski. – Oczywiście uczę się do matury, bo trzeba się uczyć, ale modlitwa na pewno może wesprzeć.

Reklama

Tematem pielgrzymki były słowa „Znaleźliśmy Mesjasza”, zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana. – Człowiek jest istotą poszukującą. Różnych rzeczy w życiu szukamy – wyjaśnia ks. Łukasz Malec, diecezjalny duszpasterz młodzieży. – Nie zawsze nawet mówimy, że szukamy Pana Boga, ale jednak chcemy jakiegoś głębszego doświadczenia, nie wystarcza nam samo wykonywanie codziennych czynności, chcemy widzieć w tym sens. I właśnie my, organizatorzy pielgrzymki, chcemy podzielić się z maturzystami tym, że sens życia odnajdujemy w Chrystusie, w Jego miłości, przez Ewangelię, przez nauczanie, przez świadectwa o tym, że w różnych rzeczywistościach można odnajdywać Chrystusa i z Nim żyć.

Ks. Malec podkreśla, że to człowiek ostatecznie musi sam podjąć decyzję i zrobić krok ku Chrystusowi, podobnie jak zrobili to uczniowie Jana Chrzciciela. – Dzisiaj uczestnicy pielgrzymki mają okazję zawierzyć się Panu Bogu, a po powrocie do diecezji mogą szukać wspólnot czy różnych rekolekcji, które dadzą im umocnienie. Mamy w diecezji wiele propozycji dla młodzieży, dla maturzystów, dla studentów, mamy Dom Młodych w Rokitnie, są różne duszpasterstwa, więc jest gdzie zrobić ten krok.

Podziel się:

Oceń:

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Uczniowie z Podkarpacia rozpoczęli diecezjalne pielgrzymowanie maturzystów

BPJG

- By być ludźmi sumienia, solidnej pracy i żywej wiary na wzór bł. Rodziny Ulmów z Markowej zachęcał młodych diec. rzeszowskiej bp Edward Białogłowski. Młodzież ostatnich klas szkół średnich z Podkarpacia, która przyjechała w trzech grupach, rozpoczęła w tym roku szkolnym diecezjalne pielgrzymowanie maturzystów. W sumie przyjechało ok. 2 tys. uczniów.

Więcej ...

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

2024-04-30 21:13

Mat.prasowy

Po co Jezus dał nam Maryję? Jak budować z Nią relację? Czy da się przesadzić w miłości do Matki Bożej? Tymi i innymi przemyśleniami dzieli się w swoim podcaście ks. Tomasz Podlewski. Zapraszamy do wysłuchania pierwszego odcinka "Podcastu umajonego".

Więcej ...

#PodcastUmajony (odcinek 3.): Sama tego chciała

2024-05-02 20:32

Mat.prasowy

Dlaczego Maryja jest Królową Polski? Kto to w ogóle wymyślił? Co to właściwie oznacza dla współczesnych Polaków i czy faktycznie jest to sprawa wyłącznie religijna? Zapraszamy na trzeci odcinek „Podcastu umajonego”, w którym ks. Tomasz Podlewski przybliża fascynujące początki królowania Maryi w naszej Ojczyźnie.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone...

Kościół

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

#PodcastUmajony (odcinek 2.): No to trudno

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 2.): No to trudno

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Kościół

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Matka Boża Dobrej Rady

Wiara

Matka Boża Dobrej Rady

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady