Reklama

Świat

Energia zrównoważonego rozwoju

PGE

Za sprawą działań na rzecz edukacji przyrodniczej, wzbogacania bioróżnorodności, ochrony zagrożonych gatunków czy pomocy osobom najbardziej potrzebującym PGE zmienia świat wokół nas na lepsze.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Kluczem do zrozumienia szerokiego zaangażowania społecznego firmy, która jest przecież przede wszystkim gigantem energetycznym w Polsce i liderem transformacji sektora energetycznego w naszym kraju, jest hasło: zrównoważony rozwój. PGE Polska Grupa Energetyczna w sposób harmonijny i z myślą o przyszłości działa w obszarach: środowiska, społecznej odpowiedzialności i zarządzania. Wyznaczone kierunki działania dla całej Grupy są niezbędne, by dostosować organizację do nowych regulacji, zmian klimatycznych i wspierać przy tym klientów oraz lokalne społeczności. Jak więc w praktyce wygląda zrównoważony rozwój według PGE?

Ekologia i energia

Zaangażowanie w ochronę środowiska stało się wizytówką Grupy PGE, już od 24 lat z powodzeniem realizuje program „Lasy pełne energii”. W jego ramach pracownicy PGE we współpracy z Lasami Państwowymi oraz ze społecznościami lokalnymi sadzą drzewa. Tylko w minionym roku ok. 2 tys. osób posadziło 110 tys. drzew, czyli o 42,5 tys. więcej niż w 2022 r. Program nie tylko przyczynia się do zwiększenia zalesienia Polski, ale też wpływa na świadomość jego uczestników, kształtując właściwe postawy społeczne i ekologiczne wśród pracowników i ich rodzin, a także sprzyja nawiązywaniu i pielęgnowaniu relacji dobrosąsiedzkich PGE z lokalnymi społecznościami.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

O odpowiedzialności ekologicznej PGE świadczy także fakt, że spółka jest partnerem strategicznym Ligi Ochrony Przyrody – najstarszej organizacji ekologicznej w Polsce, z którą wspólnie realizuje projekty edukacyjne poświęcone ochronie przyrody i bioróżnorodności. Ważnym polem działania proekologicznego PGE jest ochrona ptaków. Kominy elektrowni i elektrociepłowni należących do PGE od lat są bezpiecznymi domami dla sokołów wędrownych, a bocian biały najchętniej buduje gniazda na słupach energetycznych.

Energia rytmu natury

W ramach autorskiego programu środowiskowego „Energia rytmu natury” PGE współpracuje z dwudziestoma pięcioma instytucjami ochrony przyrody, w tym dziewięcioma parkami narodowymi (Biebrzańskim, Świętokrzyskim, Roztoczańskim, Kampinoskim, Wigierskim, Narwiańskim, Bieszczadzkim, Magurskim oraz Słowińskim). Współpraca PGE z parkami narodowymi koncentruje się na działaniach z zakresu ochrony zagrożonych gatunków, służących zachowaniu bioróżnorodności, na badaniach naukowych oraz projektach edukacyjnych. Szczególnie te ostatnie angażują lokalne społeczności, dzieci i młodzież szkolną z okolicy parków, turystów odwiedzających parki oraz pracowników PGE i ich rodziny.

Wolontariusze z PGE

Pracownicy PGE zasłynęli z aktywnego uczestnictwa w działaniach na rzecz najbardziej potrzebujących, m.in. oddając honorowo krew. W ramach autorskiego programu „Krew nie woda – nie bądź obojętny”, tylko w 2023 r. 1150 pracowników PGE oddało blisko 500 l krwi. Pracownicy PGE realizują także działania wolontariackie podczas wydarzeń sportowych i kulturalnych.

Polskie – kupuję to!

Polskie produkty, choć są jednymi z najlepszych na świecie, niestety, nie zawsze mają dobry PR. Pomocną dłoń rodzimej produkcji podaje PGE, która zapoczątkowała ogólnopolską akcję społeczną „Polskie – kupuję to!”. W jej ramach PGE zachęca Polaków do kupowania produktów rodzimych marek i dokonywania świadomych wyborów konsumenckich. Rozwijając tę kampanię, PGE nawiązało współpracę z twórcami aplikacji „Pola. Zabierz ją na zakupy”, która w przystępny sposób umożliwia identyfikację polskich producentów i marek. Do tej pory aplikację „Pola” pobrano 750 tys. razy, a za jej pośrednictwem zeskanowano łącznie 12 mln produktów.

Podziel się:

Oceń:

2024-02-20 14:07

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Co z tą energią?

Adobe Stock

Polityka klimatyczna Unii Europejskiej coraz mocniej uderza po kieszeniach zwykłych obywateli, obciąża gospodarkę i napędza europejską inflację

Więcej ...

"Jeremiasz" Karola Wojtyły w wykonaniu studentów JP2 Studies na Angelicum

2025-05-21 14:16

Antoine Mekary / Instytut Kultury św. Jana Pawła II, Angelicum / Teologia Polityczna

19 maja 2025 r. w Rzymie, w kościele św. Dominika i Sykstusa, z okazji 105. rocznicy urodzin JP2 oraz 5. rocznicy powołania Instytutu Kultury św. Jana Pawła II, studenci podyplomowych studiów JP2 Studies wystawili sztukę teatralną na podstawie dramatu Karola Wojtyły „Jeremiasz”.

Więcej ...

Trybunał Konstytucyjny: Przepisy dot. religii w szkołach niekonstytucyjne

2025-05-22 13:01

Karol Porwich/Niedziela

22 maja 2025 r. Trybunał Konstytucyjny ogłosił wyrok, w którym uznał za niezgodne z Konstytucją RP oraz Konkordatem przepisy dwóch rozporządzeń Ministra Edukacji dotyczących nauczania religii i oceniania uczniów. Sprawa została rozpoznana na wniosek grupy posłów.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Pierwsze słowa Leona XIV do Polaków!

Leon XIV

Pierwsze słowa Leona XIV do Polaków!

Watykan: kard. Parolin ujawnia motywy wyboru Leona XIV

Kościół

Watykan: kard. Parolin ujawnia motywy wyboru Leona XIV

Post i modlitwy za Polskę przed II turą wyborów

Kościół

Post i modlitwy za Polskę przed II turą wyborów

Aktor, który zaatakował posłów PiS, usłyszał zarzuty

Wiadomości

Aktor, który zaatakował posłów PiS, usłyszał zarzuty

Nowenna do św. Rity

Wiara

Nowenna do św. Rity

Pierwsza nominacja biskupia nowego papieża

Leon XIV

Pierwsza nominacja biskupia nowego papieża

Papież odszedł od protokołu i przytulił starszego brata

Kościół

Papież odszedł od protokołu i przytulił starszego brata

Indie: cud eucharystyczny w Vilakkannur

Kościół

Indie: cud eucharystyczny w Vilakkannur

PKW podała wyniki z 99 proc. komisji

Wiadomości

PKW podała wyniki z 99 proc. komisji