Niedziela na Podbeskidziu

Jawiszowice najlepsze

Lektorzy z Jawiszowic świętują zwycięstwo

Ks. Marcin Pomper sztab Bosko Cup

Z jakiej parafii pochodzi drużyna, która zwyciężyła w finałach turnieju Bosko Cup?

W 15. halowych finałach zagrało 10 drużyn lektorów młodszych i 8 drużyn ministrantów. Zespoły wyłoniono w 4 okręgach: bielskim, cieszyńskim, kęckim i żywieckim. W kategorii lektor młodszy grały drużyny z Pogórza, Radziechów, Bielska-Białej Obszarów, Istebnej i Pietrzykowic, Żabnicy, Rzyk, Bielska-Białej Straconki, Jaworza i Jawiszowic osiedla. W kategorii ministrant reprezentację wystawiły parafie w Istebnej, Jaworzu, Rzykach i Strumieniu, Jawiszowicach osiedlu, Szczyrku, Pietrzykowicach i Cięcinie. – Jestem wdzięczny Bogu za dar tylu drużyn – 50 zespołów zagrało w eliminacjach, które wyłoniły nam 18 finalistów. To przełożyło się na wspaniały czas wspólnej sportowej rywalizacji i chrześcijańskiej radości dzięki Bożej łasce i Opatrzności – powiedział inicjator turnieju ks. Marcin Pomper.

W finałach pierwsze miejsce w obu kategoriach pierwszy raz w historii turnieju wywalczyły drużyny z parafii Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach – Osiedle Brzeszcze przy wsparciu swojego trenera Pawła Sojki i opiekuna Służby Liturgicznej ks. Michała Styły. W kategorii lektor młodszy II miejsce zajął zespół z parafii św. Jakuba w Rzykach, III – MB Fatimskiej z Bielska-Białej Obszarów, IV – NSPJ z Pietrzykowic. Najlepszym bramkarzem został Patryk Dętkoś, zawodnikiem – Krzysztof Raczek, a królem strzelców – Szymon Kubiczek (6 goli); wszyscy trzej z Jawiszowic. Najlepszą piątką turnieju zostali: Antoni Beer (Rzyki), Kacper Gacek (Pietrzykowice), Dominik Łyszczarz (B-B Obszary), Patryk Dętkoś i Krzysztof Raczek z Jawiszowic. W kategorii ministrant II miejsce zajęła drużyna z parafii św. Barbary w Strumieniu, III – św. Jakuba w Rzykach, IV – NSPJ w Pietrzykowicach. Najlepszym bramkarzem został Igor Kwaśniak z Jawiszowic, zawodnikiem – Franciszek Beer z Rzyk, a królem strzelców – Ksawery Giza z Jawiszowic – zdobywca 4 bramek. Turniej zorganizowało Stowarzyszenie Persette. Zwycięska drużyna będzie reprezentować diecezję w finałach Mistrzostw Polski pod koniec czerwca.

W liturgiczne wspomnienie patrona turnieju przedstawiciele organizatorów udali się z relikwiami św. Jana Bosko do zwycięskiej parafii, gdzie odprawiono dziękczynną Eucharystię.

2023-02-14 13:48

MŚ 2022 - mundial w Katarze rozpoczęty

PAP/EPA/Tolga Bozoglu

Piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze rozpoczęte. O godz. 17 czasu polskiego zabrzmiał pierwszy gwizdek w spotkaniu gospodarzy z Ekwadorem. Mecz poprzedziła ceremonia otwarcia, w której uczestniczył m.in. słynny aktor Morgan Freeman.

Zachodniopomorskie/ 40-latek z nożem w ręku wszedł do kościoła podczas nabożeństwa

2024-05-13 23:53