Każdego dnia w Indiach zabijanych jest ok. 2 tys. dziewczynek. Jest to wynik panującej tam kultury, która narodziny chłopców przyjmuje jako błogosławieństwo, a pojawienie się córki uznaje za niepotrzebny ciężar. Mówiła o tym indyjska minister ds. rozwoju kobiet i dzieci Maneka Gandhi, promując ogólnokrajową akcję „Uratuj córkę, wykształć ją”. Kampania ta stanowi odpowiedź na coraz bardziej widoczne w tym azjatyckim kraju dysproporcje między liczbą mężczyzn i kobiet, co zaczyna rodzić poważne problemy.
Minister przyznała, że dziewczynki zabijane są w wyniku aborcji lub tuż po urodzeniu. Indyjskie prawo zakazuje wprawdzie lekarzom informowania rodziców o płci potomstwa, ale w praktyce jest ono powszechnie łamane. Tamtejszy Kościół od dawna walczy z wybiórczą aborcją dziewczynek, jednak, jak sam przyznaje, ze znikomym skutkiem. Z raportu ogłoszonego przez pismo lekarskie "Lancet" wynika, że w ciągu ostatniej dekady w Indiach zabito aż 12 mln dziewczynek!
Przedstawiciele Fundacji Pro – prawo do życia z Krakowa poprowadzili Różaniec Publiczny o powstrzymanie aborcji, w intencji zadośćuczynienia za profanacje świątyń oraz o nawrócenie zwolenników aborcji.
Przerażający rekord Planned Parenthood. W placówce wykonuje się średnio 1102 aborcje dziennie
2025-05-14 15:48
Red. na podst. infocatolica.com
Adobe Stock
Planned Parenthood opublikowało swój roczny raport za rok podatkowy 2023–2024. Odnotowało w tym roku łączny przychód przekraczający 2 miliardy dolarów, z czego 792,2 miliona dolarów pochodziło ze środków federalnych. Oznacza to, że zyski organizacji pochodzą w około 40% z pieniędzy wszystkich Amerykanów. Ponieważ jednak wiele stanów ma własne plany finansowania, rzeczywisty procent będzie prawdopodobnie znacznie wyższy.
- Gdyby dawanie motywów życia i nadziei miało skończyć się na tej sesji, to myślę, że nie ma co tracić czasu. Ta sesja nie ma prawa skończyć się na refleksji teoretycznej. Dać komuś motyw nadziei do życia, oznacza tyle, co pokazać mu, że się go kocha – powiedział kard. Grzegorz Ryś.