Reklama

Niedziela Świdnicka

Rewolucja pięknych ludzi

Ks. Przemysław Pojasek

Uczestnicy tegorocznej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej wyruszą 26 marca o godz. 20 z kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bielawie.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

To już 6. edycja Bielawskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, ph. „Rewolucja pięknych ludzi”. I jak mówią organizatorzy, choć w zeszłym roku EDK została ograniczona do wspólnej modlitwy w domowych warunkach, to w tym roku będzie można podjąć wyzwanie i ruszyć jedną z pięciu przygotowanych tras.

Jak przeżyć Drogę Krzyżową?

– Można przeżyć Drogę Krzyżową w kościele, siedząc w ławce i słuchając rozważań. Można na stojąco, siedząco, w samotności lub w tłumie ludzi zgromadzonych na tym nabożeństwie. Każdy sposób jest inny, nie ma lepszych czy gorszych. Można przeżyć ją też w sposób ekstremalny, by w zmaganiach drogi doświadczyć spotkania z Jezusem. Dlatego już po raz 6. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z Bielawy – informują organizatorzy. – Zadanie jest jasne: do przejścia ponad 40 km, w górach, w nocy, w milczeniu, zdani na własne siły. Każdy decyduje sam i wyrusza na własną odpowiedzialność! Zmaganie może zacząć się na 18, 25, 30 albo jeszcze innym kilometrze, może minąć lub zostać do końca. A wszystko po to, by doświadczyć spotkania z Bogiem. Bielawska Ekstremalna Droga Krzyżowa to prawdziwe ćwiczenie duchowe, po którym człowiek może zostać rzeczywiście przemieniony – dodają.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Tegoroczne trasy

Organizatorzy przygotowani 5 tras.

Pierwsza to Bielawa – Bardo (42 km). Wymagająca, górska trasa wiodąca przez Kalenicę, Przełęcz Woliborską, Srebrną Górę, do bazyliki Najświętszej Maryi Panny w Bardzie. Znajduje się w niej cudowna figura Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej. Patronem trasy jest św. Józef, opiekun rodzin, ojców i robotników.

Druga to Bielawa – Wambierzyce (39 km). Wymagająca trasa wiodąca przez Przełęcz Bielawską, Jugów, Nową Rudę i Ścinawkę Średnią do bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Wambierzycach. Znajduje się w niej cudowna figura Wambierzyckiej Królowej Rodzin Patronki Ziemi Kłodzkiej. Patronem trasy jest św. Jakub, opiekun pielgrzymów i robotników.

Reklama

Trzecia to Bielawa – Krzeszów (56 km). Wymagająca trasa, stanowiąca wyzwanie dla najbardziej zaprawionych śmiałków. Wiedzie przez Przełęcz Jugowską, Wielką Sowę, Głuszycę, Unisław Śląski, do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Patronem trasy jest św. Ignacy Loyola, opiekun wszystkich rekolekcji i ćwiczeń duchownych, żołnierzy, matek oczekujących potomstwa oraz rodzących.

Czwarta to Bielawa – Bielawa (20 km). Trasa skrócona, na wzór EDK. Dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z EDK, lub z innych przyczyn nie mogą wybrać się na pełnoprawny etap.

Piąta to Bielawa-Bielawa (40 km). Najtrudniejsza trasa Bielawskiej EDK, przecinająca całe pasmo Gór Sowich. Przygotuj się na marsz bez wytchnienia i sporą dawkę zmagań duchowych! Jednak nie martw się, o to właśnie chodzi w EDK! Opiekunką trasy jest św. Rita, patronka od spraw beznadziejnych.

Aby wziąć udział w EDK, należy wejść na stronę: www.edkbielawa.pl, przeczytać niezbędne informacje i poprzez formularz zgłosić się.

Podziel się:

Oceń:

2021-03-09 12:27

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Wędrówka po życie

Modlitwa połączona z dużym wysiłkiem marszu to istota Ekstremalnej
Drogi Krzyżowej

Archiwum

Modlitwa połączona z dużym wysiłkiem marszu to istota Ekstremalnej Drogi Krzyżowej

Więcej ...

Grecja: biskupi krytykują przekształcenie kościoła w Stambule w meczet

2024-05-17 16:25

Smuldur/pixabay.com

Grecki Kościół Prawosławny skrytykował niedawne przekształcenie w meczet kościoła w stambulskiej Chorze, poinformował serwis informacyjny wiedeńskiej fundacji ekumenicznej Pro Oriente. W oświadczeniu wydanym przez Stały Synod Kościoła, który zebrał się w tych dniach w Atenach pod przewodnictwem arcybiskupa Hieronima, biskupi wyrazili głębokie zaniepokojenie. Zwrócili uwagę, że decyzję tureckiego rządu należy rozpatrywać w kontekście kilku podobnych wydarzeń w ostatnich latach: Hagia Sophia w Stambule (2020), Hagia Sophia w Trapezuncie (2013) i Hagia Sophia w Nicei/Izniku (2011) również zostały już przekształcone w meczety.

Więcej ...

Święcenia kapłańskie w Przemyśl

2024-05-18 13:30
Neoprezbiterzy z Pasterzami i Przełożonymi

kl. Krzysztof Bilik

Neoprezbiterzy z Pasterzami i Przełożonymi

Kapłan jutra ma mieć zatem serce podobne do serca Jezusowego, ma poznać swoje serce i mieć to serce otwarte tak jak serce Jezusa, otwarte na Pana Boga, na wolę Bożą, ale także na drugiego człowieka – mówił abp Adam Szal – metropolita przemyski w czasie święceń kapłańskich, w czasie których udzielił tego sakramentu sześciu diakonom Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...

Kościół

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...

Święty od trudnych spraw

Niedziela w Warszawie

Święty od trudnych spraw

Dzień po dniu budujmy osobistą relację z Jezusem

Wiara

Dzień po dniu budujmy osobistą relację z Jezusem

#PodcastUmajony (odcinek 18.): Odmówisz dziewiątkę?

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 18.): Odmówisz dziewiątkę?

Anioł z Auschwitz

Wiara

Anioł z Auschwitz

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Wiara

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Wiara

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Hiobowe wieści dla katechetów

Wiadomości

Hiobowe wieści dla katechetów