Reklama

Niedziela Legnicka

Pielgrzymi dotarli na Jasną Górę

Do pielgrzymów pod jasnogórskim szczytem dołączył bp Zbigniew Kiernikowski

ks. Piotr Nowosielski

Do pielgrzymów pod jasnogórskim szczytem dołączył bp Zbigniew Kiernikowski

Po 10 dniach pielgrzymowania, w panujących rygorach sanitarno-epidemiologicznych, 150-osobowa grupa pielgrzymów z Legnicy, osiągnęła cel wędrówki.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wraz z nimi przybył bp Zbigniew Kiernikowski, który po powitaniu i przedstawieniu reprezentacji grup pod szczytem jasnogórskim, udał się wraz pielgrzymami do Kaplicy Obrazu Matki Bożej.

Na Jasną Górę przyszła 150 osobowa reprezentacja pielgrzymów.

Podziel się cytatem

– Oto jesteśmy, my pielgrzymi, w tym specjalnym czasie, w którym każdy z nas na różne sposoby doświadczał ograniczeń, w którym wzmaga się potrzeba zwracania się do Boga jako Ojca i Pana historii – mówił przed obrazem ksiądz biskup. – Maryja jest dla nas wzorem poddawania się temu, by pełnić to wszystko, co jest w zamyśle Boga. Prosimy, byś była dla nas Matką w tych godzinach życia, kiedy tu jesteśmy i w całym naszym życiu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Przed obrazem pozostawiony został także specjalny plecak z intencjami. Msza św. kończąca pielgrzymkę została odprawiona pod przewodnictwem bp. Zbigniewa Kiernikowskiego w jasnogórskiej bazylice. W wygłoszonej homilii nawiązał do przeżywanego tematu dnia – „Totus Tuus” i cytatu z nauczania Jana Pawła II o rodzinie.

Reklama

– To co nas dzisiaj „popycha”, to potrzeba spotkania kogoś, czegoś, co nam oświeci życie. Prawdziwe szczęście jest darem i realizuje się w darze. Tym, który daje, jest Bóg i On też nas uczy dawać, nie tylko ze stołu, nie tylko z kieszeni, ale z siebie samego „Totus Tuus” – cały Twój. Taki jest Bóg. Taki objawił się w Jezusie Chrystusie. Obyśmy umieli czerpać z tego daru, pozwolili się przekonać, że ten sposób objawienia się Boga, jest lepszy niż wszystkie nasze sposoby, działania i myślenia. To dotyczy wszystkich: młodszych, starszych, samotnych i rodziny.

Zwrócił się też ze słowami dziękczynienia: – Na zakończenie pielgrzymki kierujemy słowa podziękowania. Dziękujemy Panu Bogu za Maryję. Dziękujemy św. Józefowi. Dziękujemy za to sanktuarium, w którym możemy być, do którego możemy pielgrzymować. Dziękujemy organizatorom, przewodnikom grup, wszystkim służbom, Życzę, żebyśmy wszyscy uczyli się przyjmować to, co jest, co czasem nie jest po naszej myśli, co jest trudne, bo to też jest czasem potrzebne. Jesteśmy tymi, którzy wierząc, nie stoimy na pozycji walki z kimkolwiek, ale na płaszczyźnie obrony jednej sprawy: Jednego Boga, Jednego Pośrednika Jezusa Chrystusa i wszystkich którzy w to pośrednictwo wchodzą. Znamiennym jest też to, że Jasna Góra nie jest miejscem ataku, ale obrony. Obyśmy umieli bronić tego, co jest nam dawane, czasem po naszej myśli, a czasem nie, ale co jest związane z Jezusem Chrystusem, Jego tajemnicą mesjańską, z której obyśmy jak najwięcej czerpali.

W pielgrzymce legnickiej codziennie reprezentowana była 50-osobowa grupa, z podzielonych na regiony części diecezji. Tym, którzy nie znaleźli się w gronie pielgrzymujących, stworzono możliwość modlitwy w ramach Grupy Duchowego Uczestnictwa w 10 kościołach stacyjnych.

Więcej informacji i fotogaleria na: www.legnica.niedziela.pl.

Podziel się:

Oceń:

2020-08-18 14:59

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Siła kapłaństwa jest we wspólnocie

Grzegorz Gadacz/Niedziela

W sobotę, 28 września kapłani archidiecezji częstochowskiej pielgrzymowali na Jasną Górę.

Więcej ...

Przypadki św. Feliksa

Św. Feliks z Cantalice jest szczególnie czczony w kościołach kapucyńskich;
ponieważ Feliks bardzo kochał dzieci i wielu z nich pomagał istnieje
zwyczaj święcenia w dniu jego święta specjalnego oleju i namaszczania
nim dzieci (tu obraz św. Feliksa z koś

Arkadiusz Bednarczyk

Św. Feliks z Cantalice jest szczególnie czczony w kościołach kapucyńskich; ponieważ Feliks bardzo kochał dzieci i wielu z nich pomagał istnieje zwyczaj święcenia w dniu jego święta specjalnego oleju i namaszczania nim dzieci (tu obraz św. Feliksa z koś

Dwadzieścia lat pracował ciężko jako oracz. Do zakonu Kapucynów wstąpił jako dojrzały mężczyzna, dopiero w wieku trzydziestu lat. Kiedy zmarł 18 maja 1587 r. ludzie już wtedy oddawali mu cześć jak świętemu...

Więcej ...

Krzyż w miejscu publicznym nie narusza wolności

2024-05-18 16:28
dr. Błażej Poboży

archiwum dr. Błażeja Pobożego

dr. Błażej Poboży

O tym, kto w Warszawie boi się krzyża, pozornej bezstronności władz publicznych i dążeniu do starcia światopoglądowego mówi dr Błażej Poboży, doradca Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...

Kościół

Kard. Ryś: neutralność religijna polega na wspieraniu...

Święty od trudnych spraw

Niedziela w Warszawie

Święty od trudnych spraw

Dzień po dniu budujmy osobistą relację z Jezusem

Wiara

Dzień po dniu budujmy osobistą relację z Jezusem

#PodcastUmajony (odcinek 18.): Odmówisz dziewiątkę?

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 18.): Odmówisz dziewiątkę?

Anioł z Auschwitz

Wiara

Anioł z Auschwitz

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Wiara

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Wiara

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Hiobowe wieści dla katechetów

Wiadomości

Hiobowe wieści dla katechetów