Reklama

Niedziela Sandomierska

W Stalowej Woli jak w Panamie

Modlitwie w łączności z uczestnikami ŚDM w Panamie przewodniczył
bp Krzysztof Nitkiewicz

Ks. Adam Stachowicz

Modlitwie w łączności z uczestnikami ŚDM w Panamie przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz

Młodzież z Diecezji Sandomierskiej wraz z bp. Krzysztofem Nitkiewiczem i duszpasterzami w duchowy sposób połączyła się z uczestnikami czuwania młodzieży, duszpasterzy i Ojca Świętego Franciszka w Panamie. W parafii pw. Opatrzności Bożej w Stalowej Woli odbyło się diecezjalne czuwanie w łączności ze Światowymi Dniami Młodzieży w Panamie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Do Stalowej Woli w sobotni wieczór 26 stycznia przybyła młodzież z duszpasterzami z całej diecezji. Wspólne czuwanie rozpoczęła Eucharystia pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Nitkiewicza. Rozpoczynając modlitwę, Biskup Ordynariusz przypomniał idę wspólnego zwoływania młodzieży ze wszystkich kontynentów oraz czuwania modlitewnego diecezjalnej młodzieży w Stalowej Woli. – W zamierzeniu św. Jana Pawła II Światowy Dzień Młodzieży miał odnowić przyjaźń młodych z Chrystusem i między sobą. Taki jest również cel naszego dzisiejszego spotkania, będącego jakby przedłużeniem zgromadzenia w Panamie. Łączy nas jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest i ten sam Duch – powiedział biskup.

Podczas homilii ks. Michał Powęska przywołał słowa papieża Franciszka. – Ojciec Święty zapytał młodych podczas pierwszego spotkania: „Co nas pobudza w tych Światowych Dniach Młodzieży? Pewność wypływająca ze świadomości, że zostaliśmy umiłowani serdeczną miłością, której nie chcemy i nie możemy przemilczeć, a która wzywa nas, abyśmy odpowiedzieli w ten sam sposób: miłością” – mówił do młodych papież Franciszek. Dziś spotykamy się w naszej „diecezjalnej Panamie”, by odkrywać moc Bożego słowa, poprzez które Chrystus dziś posyła nas byśmy stawali się Jego świadkami. Chrystus obdarza miłością, która ma emanować, którą musimy się dzielić z innymi – pokazywał zebranym duszpasterz.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Po Mszy św. odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której młodzi wraz z duchownymi prowadzili rozważania i modlitwę. Na zakończenie czuwania bp Krzysztof Nitkiewicz udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem, a następnie wszyscy odśpiewali Apel Jasnogórski – relacjonuje ks. Tomasz Lis, rzecznik Kurii.

Wyjazd do Panamy to poważne przedsięwzięcie, dlatego niewielka reprezentacja z diecezji miała okazję tam pojechać. Każdy natomiast miał możliwość duchowej łączności zarówno przed odbiornikiem telewizyjnym, gdzie była transmitowana liturgia z Panamy, jak również w Stalowej Woli, gdzie młodzi mogli spotkać Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Reklama

– Niestety nie mogłam jechać do Panamy, ale cieszę się, że właśnie poprzez to czuwanie możemy być duchowo razem z naszymi przyjaciółmi, którzy pojechali na spotkanie młodych. Oglądałam pierwsze spotkanie papieża Franciszka z młodymi i bardzo poruszyły mnie jego słowa. Dziś we wspólnej modlitwie chcę polecać moich bliskich zmagających się z różnymi problemami – mówiła Agnieszka z Gorzyc.

Dużą część dzisiejszego numeru „Niedzieli Sandomierskiej” poświęcamy relacji młodzieży uczestniczącej w centralnych wydarzeniach w Panamie. Zachęcam do czytania na str. VI-VIII.

Podziel się:

Oceń:

2019-01-30 11:36

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Biskupi panamscy: módlmy się o otwarcie serc na przyjęcie młodych w 2019 roku

Prosimy o modlitwę, aby Światowe Dni Młodzieży otworzyły serca wielu na przyjęcie młodych, którzy przyjadą do naszego kraju – z takim apelem biskupi Panamy zwrócili się do wiernych w przesłaniu na zakończenie obrad episkopatu. Jednocześnie przypomnieli o zaplanowanym na 2-5 lutego Krajowym Spotkaniu Młodzieży.

Więcej ...

Straty w dobrach kultury i dziełach sztuki poniesione przez Kościół Rzymsko – Katolicki w Archidiecezji Krakowskiej w wyniku II wojny światowej

2024-05-16 10:45
Modlitwa na ruinach kościoła
Sakramentek na rynku
Nowego Miasta w Warszawie

Reprodukcja Margita Kotas

Modlitwa na ruinach kościoła Sakramentek na rynku Nowego Miasta w Warszawie

Okupant niemiecki podczas II wojny światowej podjął bezpardonową walkę z całym społeczeństwem polskim, w tym również z Kościołem Rzymsko – Katolickim. Walka przeciwko Kościołowi Katolickiemu polegała zarówno na eksterminacji duchowieństwa, jak i na niszczeniu zabytków architektury sakralnej oraz niszczeniu lub rabunku wyposażenia kościołów i klasztorów.

Więcej ...

Łódzko – wileński projekt „Niemen w czterech ścianach”

2024-05-16 17:30

Archiwum szkoły

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik

Wiara

Św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik

Świadectwo: św. Andrzej Bobola przemienia serca

Kościół

Świadectwo: św. Andrzej Bobola przemienia serca

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Kościół

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Dopóki żyjemy to wiara i Ewangelia mają być głoszone w...

Wiara

Dopóki żyjemy to wiara i Ewangelia mają być głoszone w...

Anioł z Auschwitz

Wiara

Anioł z Auschwitz

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Wiara

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Wiara

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania