Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Bielsko-Biała

Wdzięczność za beatyfikację

Wystep gości z Peru

BP

Wystep gości z Peru

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Błogosławiony Michale, błogosławiony Zbigniewie, bądźcie obecni przed Bogiem w sprawach naszej codzienności i módlcie się za nami! – wołał bp Piotr Greger podczas uroczystości dziękczynnych za dar beatyfikacji franciszkańskich męczenników z Pariacoto.

Bp Greger przewodniczył 6 stycznia w kościele św. Maksymiliana w Aleksandrowicach Mszy św. inaugurującej bielski Orszak Trzech Króli, połączonej z dziękczynieniem za beatyfikację misjonarzy. Przy ołtarzy stanęli m.in. przełożeni krakowskiej prowincji franciszkanów oraz kilkunastu kapłanów naszej diecezji, wśród których był proboszcz z Łękawicy, rodzinnej parafii o. Tomaszka – ks. Jerzy Smalcerz. W modlitwie wzięli udział także członkowie najbliższej rodziny o. Michała oraz rzesze wiernych.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W homilii Biskup podkreślił, że od momentu beatyfikacji męczennicy z Peru przestali należeć do nas. – Są perłą Kościoła i zarazem darem dla Kościoła, który uznał ich godnych jako przykład do naśladowania. Dwaj duchowi synowie św. Franciszka przeszli po górach w Peru i zostawili nam świadectwo o tej wielkiej prawdzie, dla której Jezus przyszedł na ziemię – mówił bp Piotr.

Na zakończenie liturgii prowincjał franciszkanów o. Jarosław Zachariasz przekazał relikwie bł. Michała Tomaszka proboszczowi katedralnej parafii. Jak zaznaczył, to wyraz wdzięczności za to, że Żywiecczyzna zrodziła przyszłego męczennika. Liturgię zwieńczyło odśpiewanie hymnu beatyfikacyjnego męczenników z Pariacoto. Autorską pieśń „Świadkowie nadziei. Oni tutaj są”, zaśpiewał peruwiański zespół „Kargaligera”. Grupa, która przybyła do Polski na zaproszenie franciszkanów, zaprezentowała się także podczas koncertu poprzedzającego modlitewne dziękczynienie.

Podziel się:

Oceń:

2016-01-14 10:30

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Błogosławiony od uczciwości - w niedzielę beatyfikacja Floriberta Bwana Chui

Floribert Bwana Chui

Vatican Media

Floribert Bwana Chui

W niedzielę 15 czerwca w Bazylice św. Pawła za Murami w Rzymie odbędzie się beatyfikacja męczennika XXI wieku Floriberta Bwana Chui Bin Kositiego. Był on młodym Kongijczykiem związanym ze Wspólnotą Sant’Egidio, który oddał życie, sprzeciwiając się korupcji. Papież Franciszek nazwał jego postawę wzorem czystego serca i rąk.

Więcej ...

Dzień męża i żony

archiwum

Więcej ...

Bp Długosz: miłosierdzie nie oznacza, że mamy otwierać drzwi przed wszystkimi nielegalnymi emigrantami

2025-07-12 14:50
Bp Antoni Długosz podczas Apelu Jasnogórskiego 11 lipca 2025 r.

yt.com/zrzut ekranu

Bp Antoni Długosz podczas Apelu Jasnogórskiego 11 lipca 2025 r.

„Matko Boża, Ty wiesz, że Polacy zdali egzamin, kiedy trzeba było otworzyć drzwi dla milionów uciekających Ukraińców. A w imię miłości bliźniego potrafili zapłacić najwyższą cenę za pomoc Żydom” – powiedział biskup Antoni Długosz podczas Apelu Jasnogórskiego 11 lipca 2025.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej

Wiara

Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej

Watykan podjął decyzję ws. domniemanych objawień blisko...

Kościół

Watykan podjął decyzję ws. domniemanych objawień blisko...

Przesłanie, które płynie z dzisiejszej Ewangelii mówi,...

Wiara

Przesłanie, które płynie z dzisiejszej Ewangelii mówi,...

Bp Długosz:  miłosierdzie nie oznacza, że mamy otwierać...

Kościół

Bp Długosz: miłosierdzie nie oznacza, że mamy otwierać...

Zmiany kapłanów 2025 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2025 r.

Najmodniejsze firany gotowe 2025 – te wzory i tkaniny...

Wiadomości

Najmodniejsze firany gotowe 2025 – te wzory i tkaniny...

Zmarł bp Władysław Bobowski

Kościół

Zmarł bp Władysław Bobowski

Kościół odmawia katolickiego pochówku tylko tym,...

Kościół

Kościół odmawia katolickiego pochówku tylko tym,...

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Wiara

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką