Niedziela na Podbeskidziu

Diecezja

Ministranci na sportowo

Sport zawsze służył duszpasterzom jako pomoc w pracy z ministrantami. Ruch jest dla młodych jak najbardziej wskazany, a dodatkowo sportowe zmagania uczą dyscypliny, współpracy i zasad fair play. To doskonałe dopełnienie formacji tych, którzy na co dzień służą przy ołtarz – powiedział ks. Dawid Majdak, wikariusz parafii w Zabrzegu, która była gospodarzem tegorocznej spartakiady służby liturgicznej ołtarza. Oprócz spartakiady w połowie czerwca rozegrano także finały Ministranckich Rozgrywek Piłki Nożnej o Puchar Biskupa.

9. edycja spartakiady odbyła się 10 czerwca na stadionie MOSiR w Zabrzegu. Zmagania poprzedziła Eucharystia w kościele św. Józefa, którą celebrowali księża opiekunowie parafialnych reprezentacji na czele z diecezjalnym duszpasterzem LSO ks. Sławomirem Zawadą. Po wspólnej modlitwie wszyscy udali się na pobliski obiekt sportowy, gdzie rozegrano poszczególne konkurencje. Ministranci rywalizowali m.in. w pchnięciu kulą, skoku w dał, biegach i rzucie piłką palantową. Na płycie obiektu sportowego i na bieżni o zwycięstwo w poszczególnych konkurencjach rozgrywanych w różnych kategoriach wiekowych walczyło 170 ministrantów z blisko 20 parafii.

Kilka dni późnej, w sobotę 13 czerwca w Dankowicach rozegrano finał ministranckich rozgrywek o Puchar Biskupa. Na stadionie LKS Pasjonat o miano najlepszych drużyn walczyli zawodnicy z 12 drużyn, również w trzech kategoriach wiekowych. Zwycięzcami kategorii ministrantów młodszych została drużyna z parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Juszczynie, kategorię szkół gimnazjalnych wygrali ministranci z parafii Trójcy Przenajświętszej w Wilamowicach, a wśród drużyn szkół ponadgimnazjalnych najlepszym okazał się zespół z parafii św. Józefa Robotnika w Janowicach.

2015-06-25 13:30

ME w kajakarstwie - srebrny medal Kołodziejczyk i Putto w konkurencji K2 200 m

Katarzyna Kołodziejczyk i Dominika Putto zdobyły w Monachium srebrny medal mistrzostw Europy w nieolimpijskiej konkurencji K2 200 m. Polki przegrały o 0,216 sekundy z Węgierkami. Na trzecim miejscu finiszowały Niemki.

Katedra gnieźnieńska: konserwacja i renowacja konfesji św. Wojciecha

2024-05-22 18:49