Reklama

Niedziela Częstochowska

Wezwanie do modlitwy za Ojca Świętego Franciszka

PAP/EPA/ANGELO CARCONI

Cały Kościół podejmuje wielką modlitwę o zdrowie dla Ojca Świętego Franciszka. Jak wiemy, od kilkunastu już dni Papież przebywa w szpitalu i zmaga się z ciężką chorobą.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jako Kościół Częstochowski chcemy włączyć się w to intensywne wołanie do Boga w intencjach Piotra naszych czasów. W zawiązku z tym, w imieniu Arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego, zarządzam aby w każdym kościele i kaplicy naszej archidiecezji modlono się za Ojca Świętego Franciszka, prosząc o zdrowie dla niego w trakcie Mszy Świętej w modlitwie powszechnej.

Proszę Księży, aby zachęcili wiernych do modlitwy za Papieża podczas odmawiania różańca świętego, zarówno indywidualnie jaki we wspólnotach różańcowych. Niech szczególną modlitwą będzie również codzienny Apel Jasnogórski. Przez obecność fizyczną lub dzięki transmisji połączmy się o godz. 21.00 każdego dnia prosząc Matkę Bożą Częstochowską w intencji Papieża Franciszka. Jego osobę polecajmy też na każdym etapie peregrynacji Cudownej Kopii Nawiedzenia Obrazu Jasnogórskiego. Niech Bóg bogaty w miłosierdzie wspiera w tych trudnych chwilach swego wiernego sługę Ojca Świętego Franciszka.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

bp Andrzej Przybylski

Wikariusz Generalny

Podziel się:

Oceń:

+2 -1
2025-02-25 23:53

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Watykan: przewidziana jest obecność papieża w liturgii Niedzieli Palmowej

Karol Porwich/Niedziela

Uzupełniając wcześniejszy komunikat, dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej zapowiedział, że przewidziana jest obecność papieża Franciszka podczas niedzielnej Eucharystii na Placu św. Piotra

Więcej ...

Abp Kupny: Nie mogę się pogodzić się z hasłem: "Jak świat światem, nie będzie Niemiec Polakowi bratem"

2025-07-15 12:01
Abp Józef Kupny

BP KEP

Abp Józef Kupny

- Wobec przypomnianego ostatnio w debacie publicznej hasła: "Jak świat światem, nie będzie Niemiec Polakowi bratem", chciałbym w odpowiedzi przypomnieć orędzie biskupów polskich do niemieckich, które teraz woła o przypomnienie – mówi abp Józef Kupny

Więcej ...

Siedlce/Komunikat: Diecezja wyraża ubolewania z powodu przestępstw seksualnych księdza

2025-07-15 13:11

Red.

Ubolewanie i przeprosiny wobec wszystkich osób skrzywdzonych przez ks. Sławomira A. wyraził dziś rzecznik diecezji siedleckiej. Odnosząc się do informacji o aresztowaniu Sławomira A. i stawianych mu zarzutów popełnienia przestępstw seksualnych wobec osób małoletnich w okresie jego pracy duszpasterskiej w Diecezji Siedleckiej, rzecznik przypomniał, że 6 lat temu Sławomir A. został wydalony ze stanu kapłańskiego.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Siedlce/Komunikat: Diecezja wyraża ubolewania z powodu...

Kościół

Siedlce/Komunikat: Diecezja wyraża ubolewania z powodu...

Nowenna do św. Marii Magdaleny

Wiara

Nowenna do św. Marii Magdaleny

Będę bardziej wdzięczny Bogu za wszystkie otrzymane...

Wiara

Będę bardziej wdzięczny Bogu za wszystkie otrzymane...

Święty Bonawentura – teolog dziejów

Wiara

Święty Bonawentura – teolog dziejów

Świadectwo: 52 lata spełnionego małżeństwa. Jak to...

Wiara

Świadectwo: 52 lata spełnionego małżeństwa. Jak to...

Zmiany kapłanów 2025 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2025 r.

Watykan podjął decyzję ws. domniemanych objawień blisko...

Kościół

Watykan podjął decyzję ws. domniemanych objawień blisko...

Najmodniejsze firany gotowe 2025 – te wzory i tkaniny...

Wiadomości

Najmodniejsze firany gotowe 2025 – te wzory i tkaniny...

Kościół odmawia katolickiego pochówku tylko tym,...

Kościół

Kościół odmawia katolickiego pochówku tylko tym,...