Reklama

Niedziela Częstochowska

Bp Przybylski: wystarczy, że weźmiemy od Maryi Jezusa

2024-04-17 16:11

Maciej Orman/Niedziela

– Maryja chce nam wszystko wyprosić, ale najpierw mówi: weź ode Mnie Jezusa, weź Go na serio do każdego fragmentu swojego życia – powiedział bp Andrzej Przybylski. 16 kwietnia hierarcha przewodniczył w parafii św. Rocha w Naramicach Mszy św. na powitanie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wierni zebrali się przy szkole podstawowej, gdzie odbyło się nabożeństwo oczekiwania. Po przybyciu obrazu z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego Kapłana i Męczennika w Chojnych-Hucie, przy akompaniamencie strażackiej orkiestry, wyruszyli w procesji do kościoła.

– Matko błogosławiona, wyciśnij na naszych sercach znak miłości, abyśmy przez Ciebie i w Tobie odnaleźli wierność naszemu Bogu i bliskość z każdym człowiekiem – prosił ks. Wojciech Szulakiewicz, proboszcz parafii, witając Maryję w jasnogórskim wizerunku. Duszpasterz zawierzył Jej całą wspólnotę. Modlił się o „prawdziwą wolność dzieci Bożych i żywą wiarę”, o opiekę nad rodzinami i szacunek dla życia od jego poczęcia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Maryjo, prowadź nas do Jezusa, z Nim nas pojednaj, Jemu nas polecaj – prosił ks. Szulakiewicz.

– Twoja obecność jest dla nas wielkim błogosławieństwem, które napełnia nasze serca nadzieją i pokojem. Witamy Cię z otwartymi ramionami i składamy przed Tobą nasze modlitwy i prośby. Przyjmij nasze pokłony i dziękczynienia. (...) Wpatrujemy się w Twoje oblicze z miłością i czcią, wierząc, że Twoje matczyne Serce zawsze nas wspiera – modliła się przedstawicielka parafii.

Zobacz zdjęcia: Peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w parafii św. Rocha w Naramicach - cz. I

W homilii bp Przybylski podkreślił, że najcenniejszym darem Maryi jest Jej Syn. – Choć Ona sama w sobie jest piękną kobietą, to nawet Jej wielkie piękno nie zasługiwałoby na taką cześć, gdyby nie to, że Ona daje Jezusa – wyjaśnił.

Hierarcha wskazał, że modlitwa o pokój, zdrowie, chleb i w innych bieżących intencjach zostanie wysłuchana pod warunkiem, że „będziemy mieli Boga”. – Jeżeli w naszym życiu nie będzie Dawcy darów, to jak On będzie mógł nam coś dać? Jezus pyta: kiedy mam wam to wszystko dać, jeśli wy nie macie dla Mnie czasu? Jak mam wam podpowiedzieć, w jaki sposób żyć, jeżeli już Mnie nie słuchacie? – kontynuował biskup.

Celebrans przypomniał, że Jezus podczas każdej Mszy św. przychodzi ze swoim lekarstwem, z niebieskim chlebem dla uzdrowienia nas wszystkich. – Czy nie jest jednak czasami tak, że nawet w niedzielę nie chce nam się przyjść po ten Boski pokarm? W tym kościele codziennie jest Lekarz, który chce nas uzdrawiać, ale my wolimy innych lekarzy. Tutaj jest Uzdrowiciel, a my potrafimy tłumaczyć się, że pada deszcz, że musimy odpocząć. Czasem przed tym Boskim Lekarzem chronimy nawet dzieci, a potem się dziwimy, dlaczego schodzą na złą drogę – zaznaczył bp Przybylski.

Reklama

– Maryja chce nam wszystko wyprosić, ale najpierw mówi: weź ode Mnie Jezusa, weź Go na serio do każdego fragmentu swojego życia i przychodź do tego kościoła jak najczęściej, bo tu jest mój Syn – dodał.

Zobacz zdjęcia: Peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w parafii św. Rocha w Naramicach - cz. II

Nawiązując do wizji św. Faustyny, która widziała Maryję, jak spuszcza z rąk Jezusa na ziemię, biskup zakończył: – Tyle wystarczy, żebyśmy wzięli od Niej Jezusa.

Ojciec Paweł Subik, paulin, jeden z kustoszy obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, dziękował wiernym za gorliwość, z jaką przyjęli Maryję w naramickiej parafii. – Dzisiaj naprawdę zobaczyłem ludzi rozmodlonych i z otwartym sercem, żeby Ją przywitać – przyznał. Zauważył również, że doszło do małego cudu. – Kiedy dzisiaj jeździłem po okolicy wszędzie padało, a kiedy szliście z procesją, było sucho.

Na zakończenie bp Przybylski nawiązał do cudu słońca, który towarzyszył ostatniemu objawieniu Maryi w Fatimie w 1917 r. – Dzisiaj w Naramicach jest taki mały cud słońca. Może powątpiewaliśmy, czy dojdziemy z tą procesją na sucho, a teraz widzę cały czas ludzi lśniących w słońcu. To jest zewnętrzny znak tego, co Ona może czynić. Kiedy w naszym życiu są czasami takie ciemne chmury, Ona wniesie słońce – podsumował.

Kolejnym przystankiem na szlaku peregrynacji wizerunku Matki Bożej w archidiecezji częstochowskiej będzie parafia św. Piotra w Okowach w Białej k. Wielunia.

Podziel się:

Oceń:

+3 -2

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Zmarł Jacek Zieliński, współtwórca zespołu Skaldowie

2024-05-06 20:10

PAP/Łukasz Gągulski

W poniedziałek zmarł Jacek Zieliński - wieloletni członek krakowskiej grupy Skaldowie - podała w mediach społecznościowych Piwnica pod Baranami. Miał 77 lat.

Więcej ...

#PodcastUmajony (odcinek 7.): Jednostka GROM

2024-05-06 20:55

Materiał prasowy

Co zrobić z trudnymi emocjami? Czy Apostołowie byli wolni od agresji? I co właściwie ma do tego Maryja? Zapraszamy na siódmy odcinek „Podcastu umajonego”, w którym ks. Tomasz Podlewski opowiada o roli Matki Bożej w stawaniu się opanowanym człowiekiem.

Więcej ...

#PodcastUmajony (odcinek 8.): Wszystko moje

2024-05-07 20:53

Mat.prasowy

Co zrobił Jan, kiedy Jezus dał mu Maryję za matkę? Czy naprawdę po prostu „wziął Ją do siebie”? I co to właściwie oznacza dla nas samych? Zapraszamy na ósmy odcinek „Podcastu umajonego” ks. Tomasza Podlewskiego o tym, że Maryi wcale nie zaprasza się tylko do domu.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Matura: bunt i jego konsekwencje lub relacja z drugim...

Wiadomości

Matura: bunt i jego konsekwencje lub relacja z drugim...

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Jezu, ufam Twemu miłosierdziu. Jezu, ufam Tobie!

Wiara

Jezu, ufam Twemu miłosierdziu. Jezu, ufam Tobie!

Diecezjalna Komisja Muzyki Kościelnej: w liturgii nie...

Kościół

Diecezjalna Komisja Muzyki Kościelnej: w liturgii nie...

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Litania nie tylko na maj

Wiara

Litania nie tylko na maj

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...